Montaż klimatyzacji do ogrzewania może być dobrym sposobem na oszczędności. Klimatyzacja to nic innego jak pompa ciepła powietrze – powietrze. Klimatyzator zapewni trzykrotnie więcej energii cieplnej niż pobierze elektrycznej. Niektóre klimatyzatory, przy korzystnych warunkach – pięciokrotnie.

Odpowiednio dobrana klimatyzacja może stanowić główne źródło ogrzewania w domu, ale również może nam posłużyć jako metoda na wykorzystanie energii z fotowoltaiki. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników. Nie każdy klimatyzator będzie równie dobry do tego aby zapewnić komfortowe warunki, przy optymalnie energooszczędnej pracy. Nie tylko klasa energetyczna i dobór odpowiedniej wydajności mają znaczenie, ale i wiele innych czynników. Niektóre urządzenia będą miały znacznie krótszą żywotność od innych, używanych w trybie grzania.

Naprawdę warto skorzystać z usług firmy instalatorskiej, która jest w stanie udzielić Państwu rzetelnych porad. Korzystając z naszych usług, możecie Państwo zaufać 27 – letniemu doświadczeniu w pracy z klimatyzacją. Macie również pewność, że nie zostaniecie bez wsparcia w okresie użytkowania zamontowanego przez nas klimatyzatora. Zachęcam do kontaktu.